Jak zapisać plik w rozszerzeniu TIFF w Pixlr?

Już nie musisz posiadać specjalistycznych programów graficznych, żeby zmienić format pliku na TIFF. Dzisiaj pokażę, jak to zrobić za pomocą internetowego edytora fotograficznego Pixlr.

Pixlr to zupełnie darmowe narzędzie graficzne. Potrzebny jest Ci tylko Internet i przeglądarka internetowa, żeby móc z niego skorzystać. Warto również wspomnieć, że cały panel został przetłumaczony na język polski, więc poruszanie się po nim nikomu nie sprawi trudności poruszanie.

Dzisiaj tylko o jednej z funkcji, czyli zapisaniu plików graficznych w rozszerzeniu TIFF.

1. Wejdź na stronę pixlr.com/editor. Pojawi się ekran powitalny, na którym możesz wybrać, czy chcesz stworzyć nowy plik, wczytać zdjęcie, które masz na dysku swojego komputera, wczytać zdjęcie z URL, czy otworzyć obrazek z biblioteki.

Pixl Editor

Przykładowo wybieramy opcję „Otwórz obrazek z komputera” i wybieramy zdjęcie, które chcemy edytować.

2. Oczywiście teraz możecie go edytować, jak tylko chcecie. Więcej o możliwościach Pixlr znajdziesz w kolejnym wpisie. Ja od razu przechodzę do zapisania obrazu w formacie TIFF.

3. W zakładce „Plik” wybieramy „Zachowaj” i pojawia się nowe okno, na którym wybieramy rozszerzenie TIFF.

Pixl Editor zapis do TIFF

Zapisujemy i gotowe! W ten sposób możesz szybko zmienić rozszerzenie obrazu. Nasza drukarnia stosuje rozszerzenia TIFF, a dzięki temu programowi nie musisz inwestować w drogie programy graficzne.