YouiDraw Painter – artystyczny edytor grafiki

Na pewno przynajmniej raz korzystałeś z przeglądarkowej wersji edytora graficznego. Jeśli nie z potrzeby, to z ciekawości. A czy miałeś okazje poznać YouiDraw? YouiDraw umożliwia korzystanie z trzech osobnych narzędzi: Drawing, Logo Creator i Painter. W tym wpisie skupimy się na ostatnim narzędziu.

YouiDraw Painter to typowo artystyczny edytor. Nie ma zbyt wiele opcji edycji, jednak daje ogromne możliwości w zakresie ołówka i pędzla, co pozwala stworzyć niesamowite prace. Jest niezwykle prosty w obsłudze. Głównie ze względu na to, że nie ma zbyt wielu przycisków, a wszystkie one są umieszczone przy lewej krawędzi. W górnej części ekranu pojawia się menu do wybranego przez nas narzędzia, które pozwala na wybranie wielkości, czy koloru.

panel;

Teraz czas na narzędzia, które wyróżniają YouiDraw Painter, czyli ołówek i pędzel w nietypowym wydaniu. Pędzle, jak widać na poniższym obrazku, są zróżnicowane. Można z nich korzystać do stemplowania, jak i do rysowania ciągłego. Ciekawe jest to, że mamy dostępne formy o różnej ilości i pigmentacji punktów. Możemy korzystać z pędzli, które mają różną przeźroczystość. A także gotowe znaczki takie jaki liść, czy motyl. Oczywiście możemy modyfikować wielkość i kolor każdego formatu pędzla.

pedzle

Ołówek, którego możliwości widzicie powyżej. Siedem trybów, każdy inny i na swój sposób ciekawy. Warte szczególnej uwagi są tryby, które tworzą połączenia przy liniach rysowanych blisko siebie. Ostatni wariant Fur jest wykonany losowymi kolorami, można również zastosować jeden wybrany przez nas kolor. Dodatkowo moc ruchów myszką wpływa na wygląd kresek. Przy wolnym przesuwaniu Ribbon (2 od lewej strony) wychodzi nam kształt helisy, jeśli wykonamy szybsze ruchy, powstanie wiele warstw linii o szerokiej rozpiętości.

ołowek

Jeśli chodzi o zachowanie plików, to są one zapisywane w formacie PNG za pomocą funkcji eksport. Istnieje również możliwość druku prosto z YouiDraw Painter.

Na koniec jeszcze raz napiszę, że YouiDraw Painter to edytor graficzny skierowany do osób, które chcą stworzyć bardziej artystyczną grafikę. Przemawiają za tym nietypowe formy pędzla i ołówka. Jeśli miałeś/miałaś okazję korzystać z opisywanego edytora, napisz w komentarzu, co o nim sądzisz!